Harun Kolçak Anısına Bir Yazı: Harun Kolçak Dansı

Harun Kolçak Anısına Bir Yazı: Harun Kolçak Dansı

Yerinden hiç kımıldamadan oynayan, göbekli ve terleyen bu adama fazla haksızlık ettik.

Yıl 1991. Tarkanların çıktığı, özgürlüğün son noktasına vurduğu, seksin ön planda olduğu dönemlerde bir de Harun Kolçak vardı. Yaşı 36 olan bu adam son enerjisiyle Tarkanlarla rekabet edebilmek için nefes nefese kalarak yerinden kımıldamadan dans etmeye çalıştı.

Adama haksızlık etmeyelim. Çoktan şişmanlamış ve 80 darbesinde 25 yaşında olan biriydi o. Gençliğini 70’li yıllarda yaşamış, sağ sol kavgaları arasında çay içmişti.

Seks yaşını çoktan geçmiş bu ihtiyar delikanlı ‘Gir Kanıma’ diyerek elbet seks simgesi Tarkanlar gibi olamayacaktı. Hatta ayıp olmasın diye şarkısına ‘bekarlık sultanlık derdin’ cümlesini bile eklemişti ki zaten evli barklı adam olacak yaştaydı. Kuzu kuzu deyip zilleri takıp oynayacak yaşta değil.

Tüm bu imkansızlıklar, yaşlılık, göbek ve terleme ışığı altında ve 36 yaşında muhtemelen başlamış olan kalpte yağlanma ve damar daralması da hesaba katarsak ‘Gir Kanıma’ takdir edilecek bir şarkıydı.

Böyle bir değeri takdir edemedik ve kendisini Tarkanlarla kıyasladık. Ayıp ettik Harun usta diyeceğim ancak sana Harun Kolçak.

HARUN KOLÇAK VE HEPSİBURADA

Ayağını hiç kıpırdatmadan dans edebilen adam, Harun Kolçak abimiz hiç kımıldamadan alışverişin tadını çıkarıyor.

Donardım soğukta parfüm alıcam diye
Ütü, TV, tablet nerede?
Saçlarım dağılır, poşetler yerlerde
Daha gitmem alışverişe
Vazgeçtim gezemem dükkan dükkan artık ben
Çarşı pazar kaldı mazide
Gir kanıma
Hadi bir tıkla gelsin ayağına
Hepsiburada
Gidemem bu devirde çarşıya
90’ları bırak artık
Çarşı pazar gezme yazık
Vazgeç artık yorulmaktan yeter
Ne kadar çok aradın
Bak artık tek tıkladın
Unuttun yorgun geçen o günleri
Gir kanıma
Hadi bir tıkla gelsin ayağına
Hepsiburada
Gidemem bu devirde çarşıya

Tags : ,

4 thoughts on “Harun Kolçak Anısına Bir Yazı: Harun Kolçak Dansı”

  1. Özellikle dansına hayran kaldım. Ayaklarını hiç yerinden oynatmadan 3 dakika 51 saniyeyi tamamlamiş olması büyük beceri. Vücudunun üst tarafı bir o tarafa, bir bu tarafa… 60 derece ısı yayan stüdyo ışıklarının altında o deri montla kaç kilo verdiğini de merak ediyorum.

  2. Şarkı başlamadan dans edebilen adam olarak tanınır kendisi. Videonun başlangıcına dikkat ederseniz bunun bir gerçek olduğunu görebilirsiniz.

  3. Yine de şarkıda anlayamadığımız şeyler var: Harun abimizi kararını vermiş ve artık evlenecek zannediyoruz ama meğerse daha kız da kararını vermemiş. Şarkıda bir kararsızlık durumu sözkonusu. Abimiz bu kıza aşık olmadan önce gönlünce uçtuğundan bahsediyor, zannediyoruz ki çok ilişkisi olmuş. Ama sonra yalnız günlerinin bittiğini söylüyor. Biraz karışık gibi.

  4. Adam nereye elini atsa yokluk ve hiçlikle karşılaşıyorsa, ‘mış’ gibi yapılan müzik te kurtarmıyor…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Garanti Bonus Kart Limiti Nasıl Artırılır?

Garanti Bankası Bonus kartında limit sıkıntısı yaşayanlar bu sorunu en kısa yoldan çözebiliyorlar. Bonus kartı olduğu halde kredi kartı limiti...

Bankadan En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Banka müşterilerinin en çok merak ettiği konuların başında kullanabilecekleri maksimum kredi tutarı geliyor? Vatandaşa kullandırılacak kredilerde üst sınırlar neye göre...

Tüketici Kredilerinde Vade 60 Aya Çıkabilir`

Kredili hayat sevenlerin uzun süredir bozulan havasını yerine getirecek müjdeli haber Garanti Bankası'ndan geldi. Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil,...

Kapat