ING Bank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

ING Bank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

ING Bank, ülkemizdeki geçmişi oldukça kısa olmasına rağmen insanların en çok ilgi gösterdiği yabancı bankalardan birisi haline geldi. Böyle olmasında Türkiye gerçeklerine uygun bankacılık politikası, sunduğu çözüm önerileri, uygun faiz oranları gibi unsurların yanısıra Türkiye’ye giriş yaparken bankanın isminin Türkçe okunuşunu tercih etmelerinin payı var. Eğer İngilizce okunuşu tercih edilseydi bugün “Ay En Ci” şeklinde okumak gerekecekti, Türkçe olunca INEGE şeklinde telafuzuyla insanlarımızla sıcak bağlar kurdu diyebiliriz.

ING Bank kısa sürede en popüler bankalardan birisi haline gelince müşterilerine sunduğu çeşitli kredi ürünleri de dikkat çekti. ING’nin sunduğu kredi ürünleri arasında ihtiyaç, konut, otomobil, mortgage, esnaf ve KOBİ gibi her alana yayılan krediler var. Bunlar arasında en sık kullanılanı ihtiyaç kredisi olduğu için ING ihtiyaç kredilerinde uygulanan faiz oranlarını derledik.

ING’nin en çok tercih edilen ihtiyaç kredisinde tabela faiz oranı aylık % 1.69 olarak uygulanıyor. Tabela dosya masrafının asgari 270 TL, yüzdelik bazda dosya masrafının ise kullanılan kredinin % 3’ü oranında olduğunu görüyoruz.

Düşük masraflı kredi tercih edilirse faiz oranı aylık % 1.39 olurken 100.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanılabiliyor ve 3 ay ile 36 ay arasındaki vadelerde bu faiz oranı değişmiyor.Ayrıca 169 TL tutarında kredi tahsis ücreti alınıyor.

ING’nin maaş müşterilerine özel kampanyasında 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanılabiliyor. 169 TL tutarındaki kredi tahsis ücreti aynı kalırken aylık faiz % 1.34 olarak uygulanıyor.

Konut kredisinde ise şu an aylık % 1.29 faiz oranı geçerliliğini koruyor. Tabela kredi tahsis ücreti olarak 1.500 TL alınıyor. Ekspertiz ücreti 625 TL, ipotek tesis ücreti 250 TL, yıllık DASK primi 205 TL (şehirlere ve bölgelere göre değişiyor), yıllık konut sigortası primi 137 TL, hayat sigortası ise 196 TL seviyesinde bulunuyor. Bu rakamlarda BSMV’nin hariç olduğunu belirtelim.

Taşıt kredisine gelince, 0 km araçlar için 3 ile 6 ay arası vadelerde aylık % 0.99 seviyesinde, 9 ile 48 ay arası vadelerde ise aylık % 1.39 faiz oranı geçerli… 2. el araç alınması durumunda da bu oranlar değişmiyor. Kredi tahsis ücreti ise, 0 km ve 2. el araçlar için 520 TL düzeyinde bulunuyor. Ayrıca kaskonun ING aracılığıyla yapılıp yapılmadığına paralel olarak faiz oranlarında bazı küçük oynamalar olabiliyor.

Tags : , , , ,

0 thoughts on “ING Bank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Kıllanan Adam ve Finansbank Enpara Hesabı

Finansbank'ın "Biz Finansbank'ın Türkiye'yi dijital bankacılıkla tanıştırmayı hedefleyen en yeni fikriyiz" sözleriyle tanımladığı Enpara Hesabı, "Kıllanan Adam" karakterinin geri dönmesi...

Ev Satın Almak İsteyenlere Büyük Müjde

Emlak Konut'un geçen hafta açıkladığı yeni kampanya, gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren bazı firmalara da ilham oldu. Gayrimenkul sektörünü hareketlendirmek için...

Finansbank En Para Com Yüzde 10.80 Zengin Faizi Veriyor

Finansbank'ın digital bankacılık hizmeti En Para Nokta Com zengin faizi vermeye devam ediyor. En Para Nokta Com adı verilen ve...

Kapat