Almanya’daki Gurbetçiler İçin Ziraat Bankası Konut Kredisi

Almanya'daki Gurbetçiler İçin Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası yalnız Türkiye’de yaşayanları değil, gurbetçilerimizi de düşünüyor. Almanya’da ikamet eden ve Türkiye’de ev sahibi olmak isteyen gurbetçilerimizin hayallerini Ziraat Bankası gerçeğe dönüştürüyor. Ziraat Bankası’nın Almanya’da yaşayan Türkler için hazırladığı Evim Türkiye Konut Kredisi ile Türkiye’de ev sahibi olmak hayal olmaktan çıktı. Banka uygun koşullarla sağladığı konut kredisi imkanı ile gurbetçileri Türkiye’de ev sahibi yapıyor.

İkametgahları Almanya’da olanlar için hazırlanan bu kredi kampnayası kapsamında Türkiye’den bir ev sahibi olmak isteyenlerin yapmaları gereken tek şey Türkiye’den evlerini seçmek.. Bundan sonra Ziraat Bankası’na konut kredisi başvurusu yapılıyor ve Evim Türkiye kampanyası kapsamında verdiği 250.000 €’ya kadar konut kredisi kullanılabiliyor. Kredi çekildikten sonra 15 yıla (180 ay) varan vadelerle geri ödeme yapılıyor. Geri ödemeler aylık eşit taksitlerle gerçekleşiyor.

Ziraat Bankası’nın Almanya’da ikamet edenler için hazırladığı Evim Türkiye Konut Kredisi’nden yararlanmak için satın alınacak daire veya müstakil evin inşaatının tamamlanmış olması gerekiyor.

Kullanılacak konut kredisinin miktarı belirlenirken ekspertiz değerlendirmesi yapılyıro ve evin ekspertiz değeri üzerinden kredi kullandırılıyor. Ekspertiz değerinin yüzde 75’ine kadar kredi kullanmak mümkün oluyor.

Kredi miktarı ise gayrimenkul başına en az 25.000 €, en fazla 250.000 €’ya kadar oluyor. Bir başka deyişle 25.000 € ile 250.000 € arasında istenilen miktarda konut finansmanı Ziraat Bankası tarafından sağlanıyor.

Ziraaat Bankası’nın Evim Türkiye kampanyası kapsamında 5 yıl için yıllık % 6.75, 10 yıl için yıllık % 6.90 kredi faiz oranı uygulanıyor. Kredi süresinin en fazla 15 yıl olduğu kredi kampanyasında faiz ve anapara geri ödemesi her ayın sonunda yapılıyor.

Almanca’da “Tilgung” olarak bilinen anapara geri ödemesi, kredi başlangıcında en az yıllık % 7 oranında anapara geri ödemesi şeklinde gerçekleşiyor.

Ara ödeme yapmak isteyenler için yılda bir kere mahsus olmak üzere toplam kredi miktarının % 5’lik kısmının ara ödeme olarak yapılması mümkün oluyor.

% 2 oranındaki kredi işlem komisyonu, kredi tutarından peşinen mahsup ediliyor.

Kredi Bekletme (Hazırda Tutma) Masrafı: Kredi anlaşması Ziraat Bankası tarafından kabul edildiği tarihten sonraki dördüncü aydan başlayarak, kabul edilen fakat kullanılmayan kredi miktarı üzerinden aylık % 0,25 olarak hesaplanıyor.

Bu konuda bir örnek verecek olursak, 10 yıllık vadeyle kullandırılan 50.000 € kredi tutarı için uygulanan efektif faiz oranı % 7,62, nominal faiz oranı % 6,90 oluyor. 120 ay boyunca 574,67 € aylık taksit ödenmesi gerekiyor.

Ziraat Bankası Evim Türkiye Konut Kredisi’nden faydalanabilmek için gereken kişisel şartlar ise şunlar:

İyi bir kredi geçmişine sahip olmak,

Asıl ikametgah ve iş adresinin Almanya’da olması,

Serbest meslek sahibi olmayıp, aylık düzenli bir gelirin bulunması (sözleşmeli personel / işçi / memurlar),

Evli olanlarda, kredi talebinin eşler tarafından birlikte yapılması gerekiyor.

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Almanya’daki Gurbetçiler İçin Ziraat Bankası Konut Kredisi”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Kredi Kartı Borcu Yapılandırma ve Taksitlendirme

Kredi kartı borcu yapılandırma ya da kredi kartı borcu taksitlendirme gibi isimlerle anılan işlem ödenemeyen kart borçlarının yeni bir ödeme...

İş Bankası Şubesiz Mevduat Hesabı

Tasarruf yapabiliyorsanız ya da tasarruf yapmak istiyorsanız İş Bankası'nın yeni şubesiz mevduat hesabını düşünebilirsiniz. İş Bankası'nda bir Şubesiz Mevduat Hesabı...

Odeabank Bireysel Kredi Faiz Oranları

Türkiye'de geçtiğimiz yıl faaliyete geçen Odeabank, henüz çok kısa olan geçmişine rağmen ülkemizin önemli bankaları arasında yer almayı başardı. Özellikle...

Kapat