Gençlere TEB Sürprizi: % 10.5 Faizli Marifetli Genç Hesap

Gençlere TEB Sürprizi: % 10.5 Faizli Marifetli Genç Hesap

TEB’in popüler vadeli mevduat hesabı Marifetli Hesap’a bir kardeş geldi. TEB’in sadece 25 yaş altı genç müşterileri için startını verdiği Marifetli Genç Hesap, başta Hoş geldin Faizi olmak üzere birikim yapmaya istekli gençleri mutlu edecek, özel hissetmesini sağlayacak ayrıcalıklı özellikler taşıyor. TEB’in “Kendi Paranızı Yönetmeye Başlamanın Tam Sırası” sloganıyla başlattığı Marifetli Genç Hesap’ın sunduğu avantajları şöyle bir gözden geçirelim.

TEB Marifetli Genç Hesap’ın en önemli özelliği, sadece 25 yaş altındaki gençlerin yararlanıyor olması… 25 yaşın altında olup da kendi geleceği için şimdiden ufak da alsa birikim yapmak isteyen gençleri motive edecek çok sayıda avantajı tek bir hesap altında sunduğunu söyleyebiliriz.

Marifetli Genç Hesap, günlük faiz işleyen ve ilk ay hoş geldin faizi imkanı sunan vadeli bir hesap türü… Bu hesap ile 100 TL, 100 USD, 100 Euno ve 100 GBP’den itibaren birikimlere yüksek faiz getirisi elde edilebiliyor. Veli ile ortak hesaplarda 5 hesaba kadar ilk 1 ay hoş geldin faizinden yararlanmak mümkün oluyor. Ayrıca 12 yaşından itibaren TEB Banka Kartı başvurusu yapılabiliyor.

TEB Marifetli Genç Hesabı 12 – 15, 16 – 17, 18 – 25 olmak üzere üç farklı yaş grubunda değerlendirebiliriz. Bu yaş gruplarına paralel olarak TEB Banka Kartı işlem limitleri de farklılık gösteriyor. BMir başka deyişle yaş grubu büyüdükçe banka kartı işlem limitleri de yükseliş gösteriyor.

Marifetli Genç Hesabı TL; USD, Euro veya GBP para birimleriyle açmak mümkün ama Her para biriminden sadece bir tane Marifetli Genç Hesap açılabiliyor. Ancak ortak hesap açılışlarında her bir para biriminden en fazla beş adet açılmakta olup, farklı ortaklı her hesap için hoş geldin faizi veriliyor.

Müşteri, Marifetli Genç Hesaba aynı para biriminden, Müşteri’nin herhangi bir vadesiz hesabından bakiye transferi talimatı verebilecek olup, kredi kartı limiti kullanılarak birikim yapılması mümkün değildir.

12 – 15 Yaş Grubundaki Genç Müşteriler: Günlük para çekme tutarı her bir para birimi için en fazla 100 TL / USD / EURO / GBP olabiliyor. Ancak para yatırmaya gelince işin rengi değişiyor ve limitsiz para yatırılabiliyor. Bu yaş grubunda veli veya vasi ile ortak hesap açılışının zorunlu olduğunu, 12-15 yaş grubundakilerin kendi adlarına banka kartı sahibi olabildiğini belirtelim.

16 – 17 Yaş Grubundaki Genç Müşteriler: ATM kanalları da dahil olmak üzere para çekme ve yatırma işlemlerinde herhangi bir limit söz konusu değil… 100 TL ile 500.000 TL arasında işlem yapılabiliyor. Bu işlem aralığı yabancı döviz işlemleri için de geçerli…

18 – 25 Yaş Grubundaki Genç Müşteriler: Bu gruptakilerin para çekme ve yatırma işlemleri de herhangi bir limite tabi değil… TEB İnternet Şubesi, TEB ATM’leri ve TEB şubelerinden işlem yapabiliyorlar. Veli olmadan kendi adlarına hesap açılışı yapılıyor ve yine kendi adlarına banka kartı sahibi olabiliyorlar. 100 TL ile 500.000 TL veya eşdeğeri yabancı dövizlerde işlem yapabiliyorlar.

Marifetli Genç Hesap sıfır bakiyeli olarak açılabiliyor. Ancak günlük faiz işleyebilmesi için hesapta minimum 100 TL veya eşdeğeri döviz bulunması gerekiyor. Marifetli Genç Hesap sahiplerine 100.000 TL’ye kadar olan bölüm için sunulan hoş geldin faizi oranı ise brüt % 10.5 seviyesinde bulunuyor. İkinci aydan itibaren ise standart brüt % 8.5 faiz oranı uygulanıyor.

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Gençlere TEB Sürprizi: % 10.5 Faizli Marifetli Genç Hesap”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Konut kredisi faizlerinde düşüş bekleniyor

Merkez Bankası’nın dört ay üst üste yaptığı faiz indirimlerinin sonucu olarak, bankacılar önümüzdeki 2-3 ay içerisinde konut kredisi faizlerinin yüzde...

Odeabank Oksijen Hesap Günlük Yüzde 12 Faiz Kazandırıyor

Elinde birikmiş parası olup da Odeabank'ta Oksijen Hesap açtıranlar, günlük yüzde 12 faiz geliri kazanmanın keyfini çıkarıyor, Oksijen Hesap sayesinde...

Finansbank Altın Biriktiren Hesap

Altın hesapları birkaç yıl öncesi popüler hesap türlerinden biri haline geldi. Altın fiyatları düşer mi spekülasyonları her zaman devam etse...

Kapat