Şekerbank ATM Banka Kartı ile Kasada Nakit Çekim

Şekerbank ATM Banka Kartı ile Kasada Nakit Çekim

Şekerbank’ın isteyen müşterilerine verdiği ATM banka kartı ile market ve mağaza kasalarından nakit çekim yapılabildiğini biliyor muydunuz? Bankanın anlaşmalı olduğu mağaza ve marketlerde başlayan yeni uygulamayla artık POS Para adı verilen işlemle kasalardan hızlı ve pratik nakit para çekimi yapılabiliyor. Şu anda başta CarrefourSA, CarrefourSA Expres, Kiler, Real, D&R, DiaSA olmak üzere çeşitli mağazalarında yapılacak alışverişlerde aynı zamanda nakit çekme imkanı bulunuyor. Dileyen Şekerbank müşterileri POS Para ayrıcalığından yararlanıyor.

Şekerbank POS Para ile anlaşmalı hipermarket ve zincir mağazaların ödeme kasalarından nakit çekim işlemi gerçekleştirmek için öncelikle alışveriş yapmak gerekiyor. Buna göre en az 10 TL’lik alışveriş yapılması durumunda 10 TL ve katları olmak üzere tek seferde 100 TL’ye, aynı gün içerisinde ise 500 TL’ye kadar nakit para çekilebiliyor. Böylece ATM’ye gitmeden banka kartıyla nakit çekme imkanı sunuluyor. Şekerbank ATM Kart’ın sunduğu POS Para hizmeti kart kullanıcıları tarafından yoğun ilgi görüyor ve olumlu yorumlar alıyor.

POS Para hizmetiyle mağaza kasalarında Şekerbank ATM Kartıyla yapılan en az 10 TL’lik alışveriş ödemesinin ardından ekstra hiçbir ücret ödemeden nakit ihtiyaçları hızlı bir şekilde karşılanıyor.

Pos Para ile kasada nakit çekim için üç kolay aşama söz konusu… Şekerbank ATM Banka Kartı olan herkesin kolayca yapabileceği işlemi kısaca anlatalım.

Öncelikle en az 10 TL’lik alışveriş yapmanız gerekiyor. Kasaya geldiğinizde alışverişinizin ödemesini Şekerbank ATM Kart’ınız ile yaparken POS Para istediğinizi söyleyin ve 100 TL’ye kadar hangi tutarda Pos Para kullanacağınızı kasa görevlisine söylemeniz yeterli oluyor.

Alışveriş için normal olarak POS ekranında çıkan şifre yazılması aşaması Pos Para nakit çekimlerinde de aynı… Ekranda şifre bilgisinin girilmesi gerektiği bilgisi çıktığında kasa görevlisi şifrenizi girmenizi istiyor. Bu aşamada alışverişlerde yaptığınız gibi şifrenizi girin. Bu şifre hem alışveriş, hem çekilen nakit için giriliyor. İki işlem için ayrı ayrı şifre girmeye gerek yok, sadece bir defa yazmak yeterli…

Alışveriş sonrasında verilen slipi kontrol etmeyi unutmayın. Slipte alışveriş tutarının yanı sıra çekilen POS Para miktarının da olduğunu göreceksiniz.

POS Para ile nakit çekim sadece ATM banka kartının alışverişlerde kullanılması halinde geçerli oluyor. Alışveriş yapmadan bu imkandan yararlanılamıyor. Bu yüzden sembolik de olsa, nakit çekim yapacağınız markette en az 10 TL tutarında alışveriş yapmanız gerekiyor. ATM kartı ile yapılacak en az 10 TL’lik alışveriş ile birlikte 10 TL ve katları olmak üzere tam 100 TL’ye kadar nakit çekim imkanı sağlanıyor. Çekilen nakit kasa görevlisi tarafından size banknot para olarak teslim ediliyor. Karta bağlı banka hesabında yeterli nakit bakiyesi olmaması halinde, POS Para talebiniz banka hesabınıza bağlı Kredili Mevduat Hesabınızdan karşılanıyor.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Şekerbank ATM Banka Kartı ile Kasada Nakit Çekim”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
ING Bank Turuncu Hesap Faiz Oranları

ING Bank Turuncu Hesap yüksek faiz oranları ile dikkat çeken bir mevduat hesabı... Vadeli gibi kazandıran, üstelik vadeli hesaptan daha...

ING Turuncu Hesap’ta faiz yüzde 11.75’e yükseldi

Belli bir miktar birikiminiz varsa ve bunu vadeli hesapta değerlendirmeyi düşünüyorsanız, ING Bank'ın Turuncu Hesabı bugünlerde iyi bir tercih olabilir....

Fitch de Türkiye’nin notunu düşürdü

Uluslararası kredi derecelendirme şirketi Fitch, Türkiye’nin uzun vadeli yerel para cinsinden IDR notunu BBB’den BBB-’ye düşürdü, not görünümünü ise "durağan"da...

Kapat